مقالات

تدابیر دختردار شدن بر اساس طب سنتی

دکتر مصطفی صالحی

تدابیر دختردار شدن بر اساس طب سنتی
۱ – تشخیص مزاج همسران توسط پزشک متخصص طب سنتی و در صورت نیاز اصلاح مزاج آنان بر اساس جنسیت جنین
۲ – تغییر رژیم غذایی پدر و مادر حداقل سه ماه قبل از بارداری به سمت رژیم غذایی سرد
۳ – توصیه های غذایی :
الف) مصرف آش های سرد مانند : آش غوره ، آش ماست ، آش کشک و سوپ هایی مانند سوپ جو از سه روز قبل از نزدیکی در کنار غذای روزانه.
ب) مصرف لبنیات مانند : شیر ، دوغ ، ماست ، کشک ، پنیر ، کره
ج)مصرف میوه های سرد مانند: خیار ، گوجه فرنگی ، هلو ، آناناس ، انگور ترش یا ملس ، غوره ، کیوی
ج)مصرف سبزیجات سرد مانند : کاهو ، گیشنیز ، تره فرنگی ، لوبیای سبز ، نخود سبز ، کاسنی ، کدو سبز
هـ) مصرف حبوبات سرد مانند : لوبیا ، عدس ، باقالی و سویا
و) مصرف آبغوره ، سرکه و ترشیجات ، سماق
ز)مصرف گوشت های سرد مانند: ماهی و میگو ،وشت مرغ و گوشت گاو
۴- پرهیزات غذایی عبارتند از :خورشت های گرم مانند خورشت فسنجان، ادویه جات گرم ،تخم پرندگانی مانند کبک و بلدرچین ، غذاهای شور، مربای شقاقل و مربای زنجبیل ، حلوا ، ارده ، سبزیجات گرم مانند: ،تره ، پیاز ، پیازچه ، سیر تازه ، فلفل ، کرفس ، نعنا ، شاهی و کنگر ، میوه های گرم مانند: انجیر ، خرما ، روغن حیوانی ،- مغزها و تنقلات طبیعی مانند : مغز فندق ، گردو، ادویه جات گرم مانند : زعفران ، زنجبیل ، فلفل ، زیره ، دارچین ، نوشیدنی های گرم مانند : شیره انگور ، شربت عسل ، گوشت های گرم مثل ،بلدرچین ، شتر ، آب یخ ، فست فود ها و غذاهایی که مواد نگهدارنده دارند ، ماکارونی
۵- درماهی که تصمیم به بارداری دارید، مادر پس از اتمام دوران قاعدگی روزی یک قاشق غذاخوری تخم رازیانه را در یک فنجان آب جوش دم کرده و بنوشد.
۶- دو قاشق سرکه را با یک لیوان آب مخلوط نموده و قبل از مقاربت هر دو نفر ناحیه تناسلی خود را با آن شستشو دهند .
۷- استفاده از تب گیر (دماسنج) : در ماه هایی که رژیم غذایی خاص را رعایت نموده اند، مادر هر روز صبح قبل از خروج از رختخواب دمای بدن خود را به وسیله تب گیر اندازه گیری کرده و در نموداری یادداشت نماید. روزی که دمای بدن زیادتر از روزهای دیگر بود (معمولاً نیم درجه) بایدگفت یک روز قبل از آن عمل تخمک گذاری صورت گرفته است. بنابراین یک روز قبل از بالا رفتن درجه حرارت و دو روز بعد از آن احتمال پسر شدن بیشتر است و پس از آن ، احتمال دختر شدن بیشتر می گردد.
۸- استفاده از ph سنج (بیبی تست) : یک نوار ph سنج را از داروخانه تهیه نموده و قبل از نزدیکی در واژن قرار دهید. اگر نوار سبز تیره شد، محیط واژن ، قلیایی است و احتمال پسر شدن بیشتر است و زمانی که نوار نشانه سبز تیره نداشت احتمال دختر شدن بیشتر است.
۹- بهترین زمان نزدیکی برای بارداری در زمان تخمک گذاری است . بهتر است پدر دوازده روز قبل از آن نزدیکی نداشته باشد و بعدا سه شب متوالی یعنی از شب تخمک گذاری به مدت سه شب نزدیکی داشته باشد.
۱۰- زمانی نزدیکی انجام شود که هر دو تمایل داشته باشند. ملاعبه و معاشقه و خوشحالی و نشاط در قبل ، بعد و حین نزدیکی توسط والدین صورت پذیرد.
۱۱- فکر و خیال پدر و مادر در حین نزدیکی ، تاثیر زیادی دارد ، بنابراین آرامش داشته باشید و هر دو در زمان نزدیکی چهره دختر زیبایی را تصور کنید.
۱۲- هنگام نزدیکی زن روی پهلوی چپ خوابیده باشد، که نزول منی به جانب چپ صورت گیرد و پس از انزال حداقل به مدت ده دقیقه جدا نشوید ، سپس زن باسن را برای چند دقیقه به صورتی که پشت در شیب افتد ، بلند کرده و پس از آن روی پهلوی چپ ران ها را به هم چسبانیده به سمت شکم خم کرده و حداقل به مدت یک ساعت بخوابد.
۱۳ – باردار شدن در فصل زمستان احتمال تشکیل جنین دختر را بیشتر می کند.

دکتر مصطفی صالحی

دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - متخصص طب سنتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن